x

Zaloguj się

Jeśli nie pamiętasz lub nie posiadasz hasła skontaktuj się z nami info@topsystemy.pl
Przepływowe podgrzewacze wody

Przepływowe podgrzewacze wody

Opatentowana technika mikroprocesorowa
 
Przepływowe podgrzewacze wody Chronomite to ekonomiczne rozwiązanie w zakresie oszczędności kosztów energii, konserwacji i materiałów montażowych. Do zainstalowania tych podgrzewaczy potrzebny jest tylko dopływ zimnej wody i zasilanie elektryczne – nie wymagają montażu kosztownych instalacji hydraulicznych, jakie występują w przypadku tradycyjnych zasobnikowych podgrzewaczy wody.
W obudowie podgrzewacza umieszczony jest szereg specjalnie zaprojektowanych grzałek, które błyskawicznie podgrzewają wodę przepływającą przez urządzenie. Specjalny wyłącznik przepływowy załącza zasilanie grzałek po wykryciu przepływu w instalacji ciepłej wody. Urządzenie nie pobiera prądu, gdy nie ma przepływu wody. Mikroprocesor sterujący może być fabrycznie zaprogramowany na utrzymywanie stałej temperatury wody wyjściowej, nawet przy zmiennych przepływach.
 
Niskie wymagania konserwacyjne
Układ przepływu wody przez grzałki jest tak zaprojektowany, aby następowało samooczyszczenie komory grzejnej, gdzie nie gromadzą się osady mineralne substancji alkalicznych i wapnia, co zmniejsza ryzyko korozji i rozszczelnienia urządzenia, obniżając tym samym koszty konserwacji i eksploatacji i zapewniając dłuższą trwałość instalacji. Wszystko czego potrzebuje podgrzewacz Chronomite do pracy, to dopływ zimnej wody i zasilanie elektryczne.

Niewielkie urządzenie
Kompaktowe, łatwe do zamontowania urządzenie daje ogromne możliwości budowy instalacji ciepłej wody w miejscach o ograniczonej przestrzeni i utrudnionym dostępie. Przepływowy podgrzewacz wody Chronomite to urządzenie rozmiaru typowego słownika książkowego, co umożliwia estetyczne zaaranżowanie przestrzeni, w której urządzenie ogrzewające wodę można łatwo zmieścić w szafce pod umywalką lub zlewem. Cały układ zasilający składa się tylko z dopływu zimnej wody i przyłącza elektrycznego, nie potrzeba budować kosztownych instalacji hydraulicznych wyposażonych w wiele zaworów i złączy, jakie typowo występują w przypadku tradycyjnych ogrzewaczy wody (zob. schemat powyżej).